Тапи за уши за Scuba diving

Тапи за уши за Scuba diving

Мнениеот nikokatani » Чет Яну 13, 2011 9:15 pm

http://www.proplugs.com/ пробвал ли го е някой това и какво му е мнението. според сайта им предпазва от инфекции и помага при проблеми с ушите.
nikokatani

Re: Тапи за уши за Scuba diving

Мнениеот scuba » Чет Яну 13, 2011 9:37 pm

Използването на тапи е най-лесния начин да си пробиеш тъпанчето. Не се занимавай с глупости. При scuba diving е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ушите ти да са пълни с вода. Помисли малко: слагаш тапите и влизаш. Налягането на водата се покачва... и къде отиват тапите? Влизат ти в ушите. Налягането продължава да се качва... и тапите ти пробиват тъпначетата. Недей се пробва
CMAS Diver ***
Аватар
scuba

Мнениеот nikokatani » Пет Яну 14, 2011 12:14 am

ти погледна ли сайта. тези са специално за водолази. самите тапи са с дупка така че налягянето няма да ти ги вкара навътре а и самата форма не им позволява. ако си добре с английския влез прочети за какво става въпрос че аз не им разбирам всичко. впрочем влизах в чужди форуми много ги хвалят. почти съм се навил да ги купувам но още едно мнение не е излишно.
nikokatani

Мнениеот shopov » Пет Яну 14, 2011 12:23 am

Ако прочетеш внимателно информацията, ще откриеш един доста смущаващ факт, а именно, че има възможност (според мен е голяма, особено след няколко използвания) тази клапичка, която пропуска водата при спускане след 6-тия метър да се запуши от ушната кал. Тогава, ако не свалиш веднага тапата, си перфорираш тъпанчето непременно. Но е много трудно да усетиш по време на спускането кога тази клапа ще се прецака.
Не съм ги виждал тези тапи, но и авторите ги препоръчват повече за плуване (там налягането е много малко) при къпане, под душа - да не ти влиза сапун и т.н. когато имаш възпалено ухо или перфорация. Че предпазват от студената вода (това наистина е рисков фактор за възникване на болки в ушите) пак ми се струва, че не може да бъде кой знае колко по-съществено, спрямо гмуркането без тапи.
С две думи, може да има полза в гореспоменатите случаи, но според мен крият и риск от баротравма, особено при бързо гмуркане.
Аватар
shopov

Мнениеот nikokatani » Пет Яну 14, 2011 8:44 pm

не мисля че имат клапи а просто малки дупки.виж тази информация раздел Scuba http://www.chemical-records.co.uk/sc/se ... rack=DFF05 става дума за дълбочинни гмуркания. даже световния рекордьор на фри дайвинг ги е ползвал при поставянето на рекорда за намаляването на болката в ушите. между другото в няколкото чужди форума в които влязох не видях негативни мнения. не съм им адвокат на тези продукти но вярвам че както и аз и вие не сте ги пробвали така че май ще трябва един да се жертва като изпитател за да разберем от първа ръка ще вършат ли работа. интереса ми е свързан с това че това лято от топлата вода ли що имаше бум на ушни инфекции. от цялата бригада 15-20 рапанджии само 1 се размина без инфекция ,явно има железни уши. сайта по горе е на английски онлайн магазин най близкото което намерих. ако някой иска може да си поръча ,излизат 13 лири и нещо.а аз самия съм на кантар но сигурно ще ги поръчам защото не вярвам да са такава голяма измама че да ти пукнат тъпанчето. щеше да се вдигне голям джангър из американските форуми.
nikokatani

Мнениеот scuba » Пет Яну 14, 2011 9:57 pm

Шом си решил.... Ние казахме какво мислим... Отговорността си е твоя. Аз лично не бих пробвал. Предпочитам след всяко излизане да наливам одеколон в ушите и да избегна инфекциите, от колкото да рискувам с разни недоказали се средства
CMAS Diver ***
Аватар
scuba

Мнениеот assen » Пет Яну 14, 2011 10:05 pm

Доктора каза не наливай одеколон или водка. Освен, че последното се похарчва излишно, спирта разтваря така необходимата за ухото ушна кал. Сухото ухо е като сухата *цензура* - кофти работа. Подържайте машината добре смазана. Никаква водка, никакъв одеколон. само балсам :)
C6H2(NO2)3CH3
assen
икрелаз

Назад към Водолазна медицина