Гмуркането и ушите-проблеми?

Re: Гмуркането и ушите-проблеми?

Мнениеот scuba » Вто Юли 20, 2010 9:31 pm

Kaloyanski написа:.. само за малко и после пак започва силна болка,.... Следващия път ще работим над това с Веско.

След като е минало, слез на долу. Когато започне отново да боли просто вдигни 1м. на горе ипробвай пак. После пад пробвай да слезеш. Полека лека... Не се качвай до горе за да пробваш пак
CMAS Diver ***
Аватар
scuba

Мнениеот H2O » Сря Юли 21, 2010 12:09 am

Има и някои други тънкости...

По-лесно се изравнява когато си с главата нагоре. Демек, спускай се с плавниците надолу на първо време.

Когато дишаш, не можеш да изравняваш налягагане! Просто не става. Трябва да задържиш дъха си и тогава да изравняваш. Аз за това се спускам на един дъх или ако ми се наложи да вдишам, спирам за момент потапянето.
Аватар
H2O

Мнениеот radoslav » Сря Мар 20, 2013 1:45 pm

Здравейте,
Имам следния проблем с изравняването. С запушване на носа и надуване не успявам да изравнявам, не се чува пукане и ушите ме болят. Почва се едно изкачване, спускане, надуване. Очите ми ще изкочат. Но като преглътна пукат веднага. Само че става много бавно, цялата група ме чака да слезна. Чудя се дали нещо не правя правилно или имам някакъв проблем.
radoslav

Мнениеот scuba » Сря Мар 20, 2013 10:12 pm

radoslav написа:..Чудя се дали нещо не правя правилно или имам някакъв проблем.

Дали го правиш правилно - няма как да знаем :-)
Дали имаш проблем - иди на доФДтор. Той ще ти каже
Само не се ебавай с тоя проблем!
CMAS Diver ***
Аватар
scuba

Мнениеот monisub » Чет Мар 21, 2013 6:37 pm

На времето, когато се провеждаха организирани курсове от бившите морскиклубове на курса имаше и медицинско лице, което всеки ден проверяваше кръвното налягане и барофункцията. След гмуркане се наливаше 50% спирт медицински и вода.Както беше казано и по горе спирта при изпаряване увлича и изпарява водата. Аз го ползвам повече от 50 години. Също прилагаме и при обучението в моя център. Това автъшейтове, мастики, ракии и др. спиртове нямя да Ви навреди, но защо да ги хабим. За равен брой!
monisub

Предишна

Назад към Водолазна медицина