Гмуркането и ушите-проблеми?

Re: Гмуркането и ушите-проблеми?

Мнениеот assen » Чет Юли 01, 2010 11:51 am

Тук доктора би могъл да се изкаже: Ако в автършейва, одиколона или каквито подръчни материали сипваме в ухото, сложим и малко гентамицин (от ампула), дали няма да е по-добре?

п.п. По метода на Скуба може да се направи и една допълнителна проверка: ако течността не изтече от другото ухо, значи главата ни не е празна и евентуално ставаме за водолаз.
C6H2(NO2)3CH3
assen
икрелаз

Мнениеот Miro » Съб Юли 03, 2010 2:16 am

към автора на темата и към г-н Пчеларов-четете добре какво ви пишат другаря ви Scuba както и другаря ви Assen.Те са пили вода от правилния извор ,водка и двамата не употребяват -категорично го твърдя щот съм ги виждал веднъж на живо,но афтършейва,за който споманаха работи.Без да съм компетентен много по темата,това за афтершейва и аз го бях чувал,веднъж го споделих ...имам един приятел с инициали P.B..горе-долу и той добре се гмурка..та като се заговорихме и той ми каза..аз го правя всяка вечер.Оказа се,че сме стигнали до един и същ извод и че и двамата предпочитаме брюнетки,но като няма и блондитата вършат работа.Афтершейва е добро нещо да си чистиш и планшета от старите записки..ама това е друга тема ,още не е проповядвана :):):)
Дано модовете изтрият тия глупости,които написах :)
P.S. афтершейва се налива директно и буртално в ухото ,за да влезе колкото може по-навътре.Ако Ви пречат ръцете,ползвайте спринцовка,с нея става още по-добре.Напълвате и впръсквате директво в канала на ухото!Спирта в аптеките е 70 % и на мен лично ми е слаб,предпочитам афтършейв!
Правете го и като не гмуркате-това повишава еластичността и се изравнява лесно после!
nobody from nowhere
Аватар
Miro
Император Палпатин

Мнениеот shopov » Нед Юли 04, 2010 7:58 pm

Относно профилактиката на възпалението на външното ухо (т.нар. отитис екстерна)мога да ви дам няколко съвета. Най-честата причина за това състояние е гмуркането е замърсени води, бактериални и гъбични инфекции и преохлаждането на ушите. Церуменът (ушната кал) има два ефекта, противовъзпалителен и протективен по отношение на тъпанчето (грубо казано го смазва). Така, че той не трябва да се чисти постоянно, защото жлезите които го произвеждат се активизират и започват да отделят по-големи количества (става затворен кръг). Достатъчно е да се почистват ушите 2-3 пъти месечно, внимателно с клечки за уши, като се внимава да не се нарани епителът на слуховия канал, защото това улеснява проникване на инфекция през раничките. Също така не се препоръчва да се използват спиртни разствори с висока концентрация, защото спиртът разрушава мастната компонента на церумена и го деактивира (а това не е полезно за ушите).
При сускане в мръсни води се слагат 3-4 капки с капкомер 7% воден разствор на алуминиев ацетат или препарата Otic Domeboro. Но тъй като те трудно се намрат може да се използва борова вода или 1% салицилив спирт. Добре е ушите да се държат топли (примерно с памуче или лента през челото и ушите). Ако все пак се получи възпаление на слуховия канал се правят фитилчета от марля, намазана с Ихтиол за няколко часа след което ушите се промират обилно с равни части лавандулов спирт и вода (смесено). Както казах не е добре да се слагат спиртиве с високи градуси (над 30).
Ако има други въпроси ще отговоря.
Аватар
shopov

Мнениеот Melir » Сря Юли 07, 2010 6:01 pm

Ако може да попитам, като се изравнява нали трябва да се усети нещо като ипуквне на ушите, аз когато го правя ми изпуква само дясното, а лявото ухо не изпуква. Случайно разбрах, че лявото ми ухо изпуква когато надувам и едновременно с това преглътна. Това нормално ли е?
Melir

Мнениеот scuba » Сря Юли 07, 2010 8:21 pm

Melir написа:..?

Да. Пробвай БЕЗ да надуваш, само да преглътнеш. И това е вариант
CMAS Diver ***
Аватар
scuba

Мнениеот assen » Чет Юли 08, 2010 9:11 am

Друг начин е като силно издадеш напред долната челюст.
C6H2(NO2)3CH3
assen
икрелаз

Мнениеот d.kapitanski » Чет Юли 08, 2010 10:23 am

assen написа:Друг начин е като силно издадеш напред долната челюст.

само в допълнение, това работи по-добре, когато главата се изтегне назад.
само който не е имал възпаление на ухото не знае какво е болка!
d.kapitanski

Мнениеот Kaloyanski » Вто Юли 20, 2010 4:23 pm

Здравейте отново. Започнах курса, обаче не успях да го завърша. Явно имам някакъв проблем с ушите, не мога да изравнявам. :dontknow: Усещам силна болка на 2-3 метра и едвам правех упражненията. :-( Остана ми само финалния изпит да направя, обаче ме беше страх да не ми стане нещо. Можете ли да ми препоръчате лекар в София, който да ме прегледа както трябва (ходих на УНГ, които ми каза, че съм здрав ама "едва ли някой може да каже какво ще стане като се гмурна").

Поздрави на всички водолази !!!!!!!!!!!!!!!!!!! 8-) 8-) 8-) 8-)
Kaloyanski

Мнениеот H2O » Вто Юли 20, 2010 6:44 pm

Или имаш кофти ушни тръбички, или нямаш правилна техника на изравняване. Ако можеш да качиш планина и да се спуснеш без да изпитваш сериозна болка в ушите, сигурно е второто. Пробвай да видиш като преглъщаш дали ти пукат ушите - това е изравняване на налягането. Пробвай движение на долната челюст. Пробвай и да си запушиш носа и леко да духаш в ушите. Важно е изравняването да започне от повърхността и да се прави постоянно до дъното. Ако пропуснеш дори метър, няма да можеш да изравниш с никакво усилие поради големия диференциал на налягането. До сега не съм срещал някой, който да не може да изравнява, но при някои хора е малко по-трудно.
Аватар
H2O

Мнениеот Kaloyanski » Вто Юли 20, 2010 7:37 pm

За планината-нямам проблеми. Може и от техниката да е, не знам. Всичко пробвах -преглъщах, надувах, движих си челюстта и не помага - само за малко и после пак започва силна болка, която не мога да премахна. Надувах силно, нямаше пукане, обаче имах чувството, че ще ми стане нещо от натискане. Следващия път ще работим над това с Веско.
Kaloyanski

ПредишнаСледваща

Назад към Водолазна медицина