Гмуркането и ушите-проблеми?

Гмуркането и ушите-проблеми?

Мнениеот Kaloyanski » Съб Юни 26, 2010 2:24 am

Здравейте, водолази :) Преди да се запиша на курс ме притеснява едно нещо-имам малък проблем с едното ухо, преди около година ми беше възпалено, слуха ми е леко отслабнал. Като цяло ушите ми не са много здрави. Има ли опасност като се гмуркам да ги нараня още повече? Какви са рисковете? Ще говоря с лекар, но искам да се допитам и до вас :)
Мерси, Калоян.
Kaloyanski

Re: Гмуркането и ушите-проблеми?

Мнениеот deep_blue » Съб Юни 26, 2010 2:57 pm

Виж тази тема

viewtopic.php?f=3&t=1093
deep_blue

Мнениеот Kaloyanski » Съб Юни 26, 2010 5:37 pm

Мерси, прегледах темата, обаче не разбрах много. Накратко, въпросът ми е доколко е опасно гмуркането за ушите ми?:)
Kaloyanski

Мнениеот scuba » Пон Юни 28, 2010 10:02 am

Kaloyanski написа:..Накратко, въпросът ми е доколко е опасно гмуркането за ушите ми?:)

Накратко: зависи колко са ти зле ушите :-) Принципно може да имаш проблеми. Зависи какво и колко е било възпалено. Иди на УНГ да те прегледа.
CMAS Diver ***
Аватар
scuba

Мнениеот Bratt » Сря Юни 30, 2010 2:21 pm

Аз също има проблем с ушите от 15 години - увреден нерв и между 6 и 8 КХц не чувам звука, защото те постоянно си пищят.
Не знам всъщност дали е причина за безпокойство, но това не ми попречи да се гмурна.. :th_up:
Аватар
Bratt

Мнениеот Kaloyanski » Сря Юни 30, 2010 5:48 pm

Ходих на лекар и казаха, че съм добре :)

Идвам !!
Kaloyanski

Мнениеот assen » Сря Юни 30, 2010 6:50 pm

След гмуркане не забравяй да си промиваш ушите. Все пак се пълнят с вода. Някои го правят с одиколон, други с водка (при този метод се губи ценна течност), трети със специални препарати и т.н.

Аз за себе си забелязвам, че от известно време на сам като гмуркам за попчета край Варна забравям да изравнявам. След това (няколко дни дори) имам някаква припукване в ушите, което го чувам като звук, а не го усещам.
C6H2(NO2)3CH3
assen
икрелаз

Мнениеот scuba » Сря Юни 30, 2010 9:08 pm

assen написа:След гмуркане не забравяй да си промиваш ушите... Някои го правят с одиколон..

Пробвано. Работи. Жилет куулйев афтършейф :-) Затопла ухото, дезинфекцира и вади що има вода вътре. Научено от стар русенски съветник
CMAS Diver ***
Аватар
scuba

Мнениеот Pchelarov » Сря Юни 30, 2010 9:50 pm

Можете ли да ми кажете има ли нещо специфично при промиването? Директно ли изсипвате вътре или например слагате само по няколко капки?
Трябва ли например след това да се лежи на една страна за да '' се отече". Не съм си ги промивал досега и не ми е ясно.
Аватар
Pchelarov

Мнениеот scuba » Сря Юни 30, 2010 11:09 pm

Pchelarov написа:Можете ли да ми кажете има ли нещо специфично при промиването? ...

Мога да ти кажа АЗ как го правя:
Навеждам главата на една страна и наливам директно в ухото. Изчаквам малко да мине на дълбокото. После леко разтривам (като запушвам отворената част на ухото). После седя 20тина секунди. И обръщам главата на обратната страна (усеща се как изтича спирта)

П.с. Утре ще намеря една рецепта на Суунто за чистене на уши с клечка - и тоя вариант бачка, само си спомням че трудно намерих изискваните от тях съставки :-)
CMAS Diver ***
Аватар
scuba

Следваща

Назад към Водолазна медицина