Места за гмуркане около София???

Места, клубове и красоти

Re: Места за гмуркане около София???

Мнениеот scuba » Чет Юни 21, 2012 11:49 am

vaascuba написа:Благодаря Scuba:)
Ще отида на този язовир при първа възможност!

Като решиш да ходиш - пиши ми. Може да дойда с теб, ако имам време и възможност
CMAS Diver ***
Аватар
scuba

Мнениеот monisub » Чет Юни 21, 2012 4:27 pm

Колеги, не мога да Ви подскажа за добри места за гмуркане около София. Моите слизания в язовири са били свързани с профисионална водолазна работа или спортна такава. Язовир "Копринка" до Казанлък е една отлична възможност, все пак е на 200км. от София. До средата на юли видимостта е 5-6 метра и е чисто дъно. Отсрещната страна на брега, която е срещу бившият морски клуб сега хотел е скалист бряг. Дъното там е едър пясък, скали и чакъл.Видимостта и винаги над 6-8метра.На дъното има и много големи раци, който са много подходящи за вечерната раздумка испомени. Ако приемете мога да Ви дам и няколко съвета за влизането в язовир. Както беше казано и по-горе трябва да сте сигурни в екипировката си. Да е добре прогонена и да сте отработили всички приьоми с нея. Винаги си носете здрав и остър нож. Слизайте винаги с краката напред.Внимавайте за подводни дънери и дървета.Същото се отнася и за подводни ями. Подводният фенер няма да ви свърши голяма работа при размътенавода, понеже става пречупване на светлинният лъч и се получава само едно кълбо около фенера. Плуваите внимателно и то над дъното да избегнете размътването от турболенцията на плавниците.Добре е да имате и осигуряване отгоре. По язовирите рибарите малко знаят за осигуляващият буй.Око имате възможност късна есен, когато язовирите са изпразнени в по-голямата си част огледайте бреговата ивица, където за в бъдеще ще се гмуркате.И най важното правило НИКОГА НЕ ВЛИЗАЙТЕ САМ! За равен брой!
monisub

Мнениеот scuba » Чет Юни 21, 2012 5:02 pm

До колкото знам влизането точно на Копринка е абс.забранено
CMAS Diver ***
Аватар
scuba

Мнениеот monisub » Пет Юни 22, 2012 8:15 am

Викторе, няма такава забрана за влизане под вода в яз.Копринка. Там има и самодеен морски клуб, който бе построен от съмишленици на морските дела.Покрай данданиите с незаконните постройки по морето и язовирите изгоряха и те. Накараха ги да го съборят и преместят с 12 метра по-нагоре. Тази сутрин говорих с завеждащият морския клуб и той ме увери,че спусканията никога не са били забранявани.Аз там провеждам и курсове.Сега имаме планиран такъв за септември.Местноста около язовира е много красива.Хубава борова гора и чист подбалкански въздух.Могат да се разпънат палатки и каравани.Риболова също е разрешен.Най-важното, че има наши съмишленици в лицето на членовете от морския клуб и техният заведущ.
monisub

Мнениеот scuba » Вто Юли 17, 2012 10:29 am

МОЛЯ другарите дето бяха на Диканите тази седмица да шернат видео и снимки :-)
CMAS Diver ***
Аватар
scuba

Предишна

Назад към Дестинации