Потапяне на обекти

потънали кораби, самолети и координати

Re: Потапяне на обекти

Мнениеот scuba » Чет Фев 17, 2011 11:00 am

ddevilco написа:По принцип има хора в Бг които са осъществили успешно подобен проект но изглежда никой не ги е помолил за съдействие или съвет :(

Помага още в началото. После до колкото знам ги изгониха
CMAS Diver ***
Аватар
scuba

Мнениеот climberche » Чет Фев 17, 2011 3:07 pm

kolovara написа:По принцип много ме озадачава поведението на колегата Орлин или е репил да обере цялата слава единственно за себе си и да се превърне в светец като баща на гилдията или някакъв вид мазохизъм го мори не ми е ясно, нямам честа да го познавам,а и отношенията в гилдията отдавна не ме вълнуват ,затото са двуполюсни.Искам единственно да разбера до къде е стигнала работата и ще отмине ли и този сезон както предните два без новата атракция във Варненския залив.

Уважаеми колега, хайде да престанем да му дъвчем кокалите на Орлин!

Не искам да съм адвокат на никого, но след като Орлин до момента не е казал, че има нужда от финансова или физическа помощ, няма нужда да правим от мухата слон. И аз като всички вас съм радетел за идеята, но започва да става банално...
Когато - тогава....
Знам и вярвам, че Орлин е разумен човек, който знае какво прави.

Нека да не повишаваме излишно страстите и да се правим на по-форумни водолази от колкото сме.. hahaha :nono: :older:
Бирата е най-великото изобретение. Колелото също не е зле, но не върви с пържени картофки.

https://www.facebook.com/groups/56623838751/

Инструктор NAUI №54379
Аватар
climberche
икрелаз

Мнениеот pgh » Чет Фев 17, 2011 5:59 pm

В отговор на Коловара, който ми писа лично, като си е помислил, че не съм го разбрал правилно, но в написаното няма нищо поверително, така че отговарям тук:

Мисля че съм разбрал написаното от Вас съвсем правилно - а именно че искате да помогнете, и че искате да привлечете и други хора за добрата кауза. Поздравявам Ви за което!

Това всичко е много добро, но има някои особености :
Това е доста грандиозен проект в който са замесени N на брой институции, предполагам има определени отговорници за проекта, и ние при това положение не можем самоинициативно да направим абсолютно нищо. Дори достъпа до самолета да е свободен, ние сами не можем а и не е редно да отидем да започнем да човъркаме на който каквото му скимне. Можем единствено да си предложим услугите и готовността да помогнем и да чакаме сигнал.

Това че проектът се бави може да е поради съвсем различни причини от тези които аз, Вие или някой друг си мислим и не можем да сме сигурни на 100% дали нещата опират до липса на работна ръка, на пари или на нещо съвсем друго.
Именно за това аз защитавам идеята да чакаме сигнала вместо да демонстрираме самоинициативност.

Последно се чух с Орлин есента, мисля скоро да му звънна пак да го попитам какво става.
NAUI ASD
Аватар
pgh

Мнениеот kolovara » Чет Фев 17, 2011 11:26 pm

Колеги,отказвам се от каквато и да е инициативност и аз ще чакам като Вас.Но мисля ,че е справедливо за чакащите Г-н Орлин Цанев ЛИЧНО без адвокати поне малко да ни осветли за нещата около проекта.Мисля си че неискам много от колега.
С благодарности-обикикновен водолаз Коловара
Аватар
kolovara

Мнениеот kolovara » Пет Фев 18, 2011 12:17 am

искам само за миг да Ви запозная с една статистика.Преди малко разгледах темите във форума и не се изненадах най-голям интерес има към темата Потапяне на обекти-5146 разглеждания,на второ место е темата Пионер с 3647 разглеждания и трето место се пада на Толстой с 3041 разглеждания.
Явно тази тема тук най много вълнува хората и затова искаме Г-н Цанев да задоволи нашето любопитство,не без основание. :director:
Аватар
kolovara

Мнениеот H2O » Пет Фев 18, 2011 6:39 pm

Не стават насила нещата, колега. Гарантирам, че Орлин чете форума. Явно не желае да коментира. Самолета си е негов до потапянето му. Разбирам, че искате да се задвижат нещата или да се даде яснота за проекта, но като няма ответственост просто нищо не може да се направи. Оставете тази работа и дайте да говорим по други по-интересни тематики... :)
Аватар
H2O

Мнениеот kolovara » Съб Фев 19, 2011 12:20 am

За мен най-интересните теми си остават изкуственните рифове и немога да разбера тази безумна пасивност в България.До тук 8 опита и проекта за изкуствени рифове и само един реализиран този на Росен Желязков ,,Пионер".Орлин Цанев се опитва да вкара втория гол във врата на бюрокрацията,но само с един играч отбор не се прави-както и да е. Пред град Бяла имаше проект съвместно с общината като се кандидатстваше за Европейски средства.Много се надявах проекта да мине . Изпрочетох всичкиНормативни документи и изисквания и проекта отговаряше на всичко,само на едно нещо неоговаряше - не беше изработена документацията от фирмите на Екологичното министерство,което ги лишаваше да си присвоят голяма част от парите които те отпускат.И най интересно беше формулировката за отказа-ЛИПСВА ДОКУМЕНТ ЗА СОБСТВЕННОСТА НА ЗАМЯТА ВЪРХУ КОЯТО ЩЕ БЪДЕ ПОСТАВЕН РИФА.От това по безумно нещо не съм чувал,А ВИЕ?
Аватар
kolovara

Мнениеот assen » Съб Фев 19, 2011 8:53 pm

Това е България колега. Тук нищо не става без рушвет. Ако съответните чиновници си бяха напълнили джобовете, нямаше да е така.
C6H2(NO2)3CH3
assen
икрелаз

Мнениеот kolovara » Нед Фев 20, 2011 1:50 am

и До кога читковци и ние ще сме пас най малкото аз мога да го кажя това от моята позицив,НО октопода е пуснал пипалата си и е обхванал всиччко що мърда,а аз съм от тези които немогат да немърдат КАК СЕ ЖИВЕЕ ТУК И то...................... Баста :mrgreen:
Аватар
kolovara

Мнениеот scuba » Нед Фев 20, 2011 12:00 pm

Заключвам говорилнята, докато Орлин няма да има какво да каже. Няма смисъл само да си чешем езиците, без ИЗОБЩО да знаем до къде е стигнал проекта!
CMAS Diver ***
Аватар
scuba

ПредишнаСледваща

Назад към Wreck - Потънали кораби