Потапяне на обекти

потънали кораби, самолети и координати

Потапяне на обекти

Мнениеот assen » Съб Фев 14, 2009 12:51 pm

Като четях последния брой на ГмуркингБГ (господ да поживи създателите му и Скуба) ми дойде една ВЕЛИКА като голямата пирамида в Гиза идея :D
По нашето крайбрежие кой знае какви бойни действия не са водени през войните и потопените съдове не са кой знае колко много, да не говорим за самолети. Май освен един два Мига паднали пред Шабла поради инциденти, друга военна техника под водата няма. (То май от Миговете или май беше само един, нищо не е останало).
Влязохме в НАТО и съкращаваме и нарязваме един куп военна техника. Предполагам все още има бракувана и не нарязана такава - транспортни средства, оръдия (гаубици), някой друг танк, МиГ-23 и МиГ-21 се нарязваха за скрап, вертолети предполагам също...
Защо такава техника да не се потапя за атракция на туристите, а да отива в пещите на Кремиковци например?
Вярно е, че с военните мнооого трудно се излиза на глава, но "Светата троица" и БНАПД с помоща на гилдията може и да постигнат нещо.
Хем изкуствени рифове - места за посещения и убежища на подводния живот, хем препядствия на траловете. С един куршум няколко заека.
Парите вложени в такова начинание, рано или късно ще се възвърнат.

Какво ще кажете?
C6H2(NO2)3CH3
assen
икрелаз

Re: Потапяне на обекти

Мнениеот kreti » Съб Фев 14, 2009 1:52 pm

На мен лично ми се струва, че идеята е много добра! Само, че не знам как седят нещата с безвъзмездното предоставяне на подобен род техника и дали има подобна световна практика. До колкото знам, подобен род "изпълнения" могат да бъдат осъществени чрез молба от съответната община, свързана с "разцвета и просперитета на общината" примерно :lol: Може би някоя изпълнителна агенция се занимава с това, но трябва да се провери. :roll:
Аватар
kreti

Мнениеот scuba » Съб Фев 14, 2009 5:17 pm

Питайте хората дето са потапяли къв чеп е да излезеш на глава с "органите".
Говорил съм с Росен... хич не е лесна работа тва. Тук да не е разбита държава деба, дето мислят за хората. Тука всеки мисли за джоба си...
Даваха в САЩ как потапят един огромен самолетоносач, излязал от въоръжение... След няколко години беше пълен с риба и живот
CMAS Diver ***
Аватар
scuba

Мнениеот assen » Съб Фев 14, 2009 7:34 pm

Абе не всички са такива. На мен ми се струва, че нашият кмет Кирил Йорданов е отворен на такива далавери.
C6H2(NO2)3CH3
assen
икрелаз

Мнениеот olchev » Съб Фев 14, 2009 9:12 pm

А аз мисля че освен кораби с помоща на общините полицията и прокураурата могат да се потопят обратно точно от там от където са извадени и всички котви които красят входовте на доста хотели ,ресторанти и капанчета по цялото черноморие.Аз знам поне 5- 6 такива.
Няма начин да няма начин.
Аватар
olchev

Мнениеот scuba » Съб Фев 14, 2009 10:05 pm

Марина Системс ми се обадиха. Зардади тази тема. На кратко.
Марина Системс има военен самолет. Малък. Подарен.
Подготвят го за потапяне. БЕЗ техния труд сумата възлиза на 130-150 000 лв.
Относно самолета във Варна (голям Ту 154) - БЕЗ самолета, БЕЗ труда на BSTD - само за почистване, разглобяване и всичко останало - 600 000 лв.
Някой да може да ги финансира?
Че и аз съм навит да имаме самолети под водата
CMAS Diver ***
Аватар
scuba

Мнениеот assen » Съб Фев 14, 2009 10:30 pm

Това раздути цени ли са или наистина тарифите са такива? :shock: Т.е. дали не се налага Марина Системс да пълнят нечии джобове?
C6H2(NO2)3CH3
assen
икрелаз

Мнениеот scuba » Съб Фев 14, 2009 11:03 pm

assen написа:Това раздути цени ли са или наистина тарифите са такива? :shock: Т.е. дали не се налага Марина Системс да пълнят нечии джобове?

Не. Там няма тарифи. Момчетата смятат колко ще им излезе за да го направят без да заплащт собсветния си труд.Тва включва разглобяване, изчиства на вати, всички уплътнения.. Абе всичко... обезмасляване... Трябва да остане само суха стомана и ламарина, да не замърсява. Тва е БЕЗ тяхния труд. Само чисто техническата част
CMAS Diver ***
Аватар
scuba

Мнениеот scuba » Пон Фев 16, 2009 4:26 pm

24 часа написа:Самолет Ту 154-М, който до началото на 80-те години е возил Тодор Живков, ще бъде потопен в морето край Варна. Живковата птица отива при рибите по идея на фоторепортера на "24 часа" Орлин Цанев, който е много печен в гмуркането. Цанев е председател на сдружението "Блек сий дайв Одесос", чиято идеална цел е да направи Черно море по-интересно за разглеждане отвътре.

http://24hours.bg/showarchive.asp?stati ... 08&iy=2008

Стандарт написа:Алманах за Черно море ще показва на туристите и любителите на подводното плуване флората и фауната, както и потъналите на дъното исторически обекти и кораби. Издаването му ще се финансира от община Варна, обяви вчера кметът Кирил Йорданов.

Книгата ще бъде рекламен продукт, който ще популяризира родното ни море сред туристите. Професионалният фотограф и леководолаз Орлин Цанев осигурява снимковия материал за изданието.

Над 60 са подводните обекти, главно кораби и подводници, потънали през Първата и Втората световна война. Като морска атракция те са предмет на засилен интерес по цял свят, поясни кметът. Има и много стари плавателни съдове, потънали след корабокрушения или потопени от пирати.

Очаква се алманахът да бъде готов до 1 октомври, отпечатан в 15 000 тираж.

По повод идеята да бъде потопен в морето край Варна правителственият самолет Ту 154, возил някога Тодор Живков, за да служи като атракция за гмуркачите и база за обучение, Кирил Йорданов поясни, че предстоят операции по рязането и потапянето на машината. Трябва да се решат и редица въпроси, свързани с транспорта и мястото на потапяне, за да може да се популяризира широко атракцията за следващия сезон, коментира още Йорданов.

http://www.standartnews.com/news/commen ... 074/%D0%9C
CMAS Diver ***
Аватар
scuba

Мнениеот assen » Пон Фев 16, 2009 5:06 pm

На 50 годишнината на БНАПД (съжалявам, че пропуснах да отида), кмета е дал да се разбере, че е отворен на тема "кеф за водолазите". Тогава разбрах, че идеята е да се потопи самолета край Варна цък. От преди знаех, че е това дело на Марина системс и останах приятно изненедан, че са предпочели Варна като място за новия им изкуствен риф.
Сега като препрочитам онази моя тема, виждам, че въпросния фотограф е успял да по линия "оборудване за подводни снимки". :twisted:
C6H2(NO2)3CH3
assen
икрелаз

Следваща

Назад към Wreck - Потънали кораби