Откриха неизбухнал снаряд в морето край Тюленово

потънали кораби, самолети и координати

Re: Откриха неизбухнал снаряд в морето край Тюленово

Мнениеот monisub » Вто Авг 14, 2012 8:03 pm

Колеги, не става въпрос за драчене.Става въпрос, че цивилните или свободните, каквито са тези, които пишат по форумите могат да слизат под вода когато си поискат. Някои не се съобразяват много, много с метеобстановката. Виждал съм много самонадеени. При военните става всичко със заповед, подготвителен план за занятието и работата и още много подробности. Имахме такъв случаи с намерени шест авиционни снаряда на река Дунав. Тогава съвместно с ВМФ трябваше да огледаме траншеята,която беше изкопала дълбачката и извадила бомбите. Слязохме под вода с Димитър Статев военен водолаз под ръководството на кап. Господинов.Той беше по-известен нато Гуспата.Не намерихме нищо повече. Тогава ни бе заповядано да вземем железни шишове и с тях да ровим в пясъка. Военна им работа. Аз тогава бях цивилен и си разреших да питам ако случайно закачим взривателя какво става.Много малка вероятност точно била там да ударим авио бомбите.Слязохме със Статев със железата и без да ровим препинахме траншеята. Това е изпълнихме заповедта.
monisub

Мнениеот vesurio » Вто Авг 14, 2012 8:55 pm

При военните става всичко със заповед, подготвителен план за занятието и работата и още много подробности

Това имах в предвид и аз, но явно има хора които не знаят, че е така и си мислят, че военните водолази ги е страх от вълните. hahaha hahaha hahaha
My wife said if i don`t quit diving she is going divorce me.God i`m going to miss her
CMAS DIVER ***
Аватар
vesurio

Мнениеот assen » Сря Авг 15, 2012 7:14 pm

Това със снарядите е интересна тема до някъде. Повечето от нас знаят, че Варненски залив близо до фарвартера е пълен със снаряди. Дори някои от нас знаят точно къде. Защо там не ходят да ги обезвреждат и не става новина от това?
C6H2(NO2)3CH3
assen
икрелаз

Мнениеот vesurio » Сря Авг 15, 2012 9:54 pm

Ако щаба на флота е в неведение... възможно е и заради трафика от кораби които влизат и излизат постоянно.Възможно е и да се обезвреждат само снаряди, които морето изхвърли на брега, защото вече се явяват пряка опасност за хората.Лично аз идея си нямам защо не се обезвреждат снарядите около фарватера, все пак са потенциална опасност за корабите.
My wife said if i don`t quit diving she is going divorce me.God i`m going to miss her
CMAS DIVER ***
Аватар
vesurio

Предишна

Назад към Wreck - Потънали кораби