Възможно ли е потапянето на Емил Марков?

потънали кораби, самолети и координати

Възможно ли е потапянето на Емил Марков?

Мнениеот assen » Пет Дек 09, 2011 2:54 pm

Хората, които следат Акваборн и по-точно темите в "Потънали кораби", може и да срещали една моя идея да се потопи гемията намираща се в района на хотел "Ной" - между Слънчев ден и Кабакум.

Изображение

Преди време в темата за българските водолазни кораби бях пуснал мнение за него, а имзенно: Водолазни катери и кораби действащи и действали в БГ води В тази тема име снимка, която съп мпарив лаз преди 5 години - цък. Може да се види и как се застроява района наоколо. Нищо чудно ако природата не го превърне в купчина трески и тенекия, утре или в други ден някой да реши, че точно там трябва да строи и да го изнесат с камионите на сметището.

Кораба е частен, т.е. има реален собственик, на който знам името, телефон, бизнеса и т.н.

В момента състоянието на кораба е предкритично. Сигурно сте видяли в другата тема какво е положението.

Изображение

Ние повеченто сме водолази, кой аматьор, кой добър, кой най-добър, кой още по-добър. Това е първият водолазен кораб плавал под Български флаг и не мисля, че трябва да сме безучастни към съдбата му. Тук в България започнахме да потапяме обекти и да правим изкуствени рифове. Къде успешно, къде още по-успешно и къде все още на хартия или в стадий "слухове". Защо не опитаме да превънем Емил Марков в изкуствен риф? До колкото знам кораба е метален с дървена обшивка, но може и да греша. От същия тип сме имали делфиноловен кораб, който м/у другото май е някъде в района на Варна.

За съжаление опита ми с воденето на преговори е нищожен и намам физическата възможност да се заема с това, но ако се съберем групичка, бих помогнал са с каквото мога.
C6H2(NO2)3CH3
assen
икрелаз

Re: Възможно ли е потапянето на Емил Марков?

Мнениеот fluid_88 » Пет Дек 09, 2011 11:14 pm

Подкрепям идеята и бих помогнал с каквото мога.
и дано потапянето да не е в района на самолета.
Аватар
fluid_88

Re: Възможно ли е потапянето на Емил Марков?

Мнениеот assen » Чет Фев 09, 2012 2:03 pm

Ето състоянието на кораба към днешна дата 09.02.2012

Изображение

Автора на снимката е Юлиян Недев "Студио Протей"
C6H2(NO2)3CH3
assen
икрелаз

Назад към Wreck - Потънали кораби