Отмина ли модата на водолазните форуми?

Това е главният форум, касаещ всичко свързано с водолазния спорт

Отмина ли модата на водолазните форуми?

Мнениеот H2O » Пет Окт 04, 2013 5:46 pm

Гледам, напоследък в двата основни водолазни форума няма нито една интересна тема. Само купувам/продавам. На фейсбук май има повече информация, но там е крайно неструктурирано и объркано. Уж тук спряха да пишат понеже ставали люти скандали, нямало свобода на словото, дъра-бъра. А сега гледам, в групите на сураттефтера по-люти скандали се вихрят от всякога преди... Май не ще да е това причината. :-?
Аватар
H2O

Re: Отмина ли модата на водолазните форуми?

Мнениеот vin » Пет Окт 04, 2013 11:07 pm

Не е отминала модата,аз съм чел и научил много полезна информация от този форум, от фейсбук няма такава възможност.
Причината може би е ,че са по малко участниците тук. В "подводный портал" например постоянно се пише,но там има много хора с повече възможности, за някои от тях разстоянието от Москва до Хургада е все едно разходка в парка.
„Всичко, което е далече от морето, е провинция.“
Аватар
vin

Мнениеот scuba » Съб Окт 05, 2013 2:27 pm

H2O написа:.. А сега гледам, в групите на сураттефтера по-люти скандали се вихрят от всякога преди...

Знаеш ли колко е лесно да не ги четеш :-) Аз така правя
CMAS Diver ***
Аватар
scuba

Мнениеот assen » Нед Окт 06, 2013 6:08 pm

Сурата е друго. Там има по-голямо поле на самоизява и по-големи възможности за чесане на егото. Като се загледаш и там няма нищо интересно. Активните са едни и същи (шепа хора) и в повечето случаи не се разискват интересни теми а се споделят техни лични преживявания и мисли, които могат да бъдат харесвани и коментирани.
Аз самия вече почти не посещавам специализираните за нашего брата групи там, тъй като почти няма какво да се прочете.
C6H2(NO2)3CH3
assen
икрелаз

Мнениеот H2O » Нед Окт 06, 2013 6:27 pm

vin написа:аз съм чел и научил много полезна информация от този форум, от фейсбук няма такава възможност

Тук преди ставаха доста интересни дискусии. Току и аз науча нещо ново. Има хора (например Йода), от които наистина си струва да чуеш туй-онуй. Жалко, че на нас българите само ни дай повод да се изпокараме. :older:

scuba написа:Знаеш ли колко е лесно да не ги четеш :-) Аз така правя

Е, то и аз не съм се засилил да чета всичките истории там, ама се случва да мерна някоя глупост. Все пак, интересувам се какво става във водолазните кръгове по света и у нас. :dontknow:

assen написа:Сурата е друго. Там има по-голямо поле на самоизява и по-големи възможности за чесане на егото. Като се загледаш и там няма нищо интересно.

Има нещо такова. Винаги съм смятал че леководолазния спорт е хоби в което кефа идва от това да се развиваш и да помагаш на другите около теб да се развиват. Не ги разбирам тия, които държат да са по-по-най-, да са единствените, и да са под светлината на прожекторите на всяка цена. :roll:
Аватар
H2O

Мнениеот batmilko » Нед Окт 06, 2013 7:58 pm

Най-активни в сурата са рекламите - водолазни ваканции, скокове с бънджи.... Не че не е полезно, ама омръзва да те заливат с едно и също инфо..
CMAS*
Nitrox
Аватар
batmilko
observer

Мнениеот kreti » Сря Окт 09, 2013 8:02 am

Абе да си призная честно и аз самия не съм от най-активните читатели/писатели, ама наблюдавам, че напоследък сме се очуждили като цяло. Всеки си седи в своя ъгъл, кротува си, мърмори си под носа и чака сейр да гледа. Същото се пренася и по форумите... А това за пишкомеренето, не е само в този форум ;-)

Айде другата седмица живот и здраве като ходя до Немо33 може да ви направя един лек обзор на събитията :D
Аватар
kreti

Мнениеот ifko » Пет Дек 20, 2013 10:29 am

Аз лично понякога се зачитам,но причината да спра да пиша за много хора е ясна.Никога или поне не си спомням да съм си позволи да плюя не само колеги, а и начинаещи водолази ,а мен хора които дори не са ме виждали и на снимка си позволиха да ме критикуват и не само ,ами директно да ме обвиняват за неща които нито са им минали през главата нито пък се занимават с обучение,е как тогава да давам мнение като повечето са "велики водолази".На този спорт винаги трябва да гледаш със страхопочитание и ,ако можеш да помагаш със съвети е добре ,ако ли не просто чети и се учи.Винаги сме знаели ,че един форум освен чисто научна и интересна информация се четат и скандалите,типично по нашенски това го прави още по интересен
Инструктор CMAS**
Инструктор NAUI #52157
Инструктор SDI/TDI #18195
TDI AN end DP
http://sinyatabezdna.com
ifko

Мнениеот monisub » Вто Дек 31, 2013 7:27 pm

:director: Колеги модата на водолазните форуми не е отминала. Но много мои от по-сторите колеги а и от новите в лични разговори и събеседвания които си правим помеждуси са стигнали до мнението на по-горните колеги. Наистина сегашните колеги измежду тях има хора знаещи поняколко езика, работят перфектно с интернет и т.н.Наистина Ви казвам от по-старите инструктори има какво да се научи. Моля Ви не ги пренебрегвайте и не ги отписвайте. Те за да станат инструктори са работили в бившите морски клубове най-малко пет години и тогава се кандидатства за инструктор.Курсовете нямат нищо общо със сегашните.Имате ли представа каква гмуркаческа подготовка се провеждаше преди водолазният курс.Какви изпити се провеждаха по плуване и гмуркане.Бяха необходими 10 години за да достигнеш нивото на инструктор три звезди и то през тези години да си участвал в подготовката на гмуркачи ,водолази, техници обслужващи водолазни курсове.Ще ви кажа само за единият изпит за водолази "плуване 500м с водолозен апарат " тоест с цялото оборудване." Имайте в предвид,че тогава не се използваха компенсаторни жилетки.За инструктори дистанцията беше 1000м. За другите няма да говорим.Сега разни колеги станаха за две години водолази,инструктори, разни курс директори и прочие. С тях неможе да се говори. Поради тая причина неколцината останали стари кадри не желаят да се включват в разискванията по разните теми. ЗА РАВЕН БРОЙ!
monisub

Мнениеот ifko » Пет Фев 21, 2014 10:33 am

По скоро би следвало да отмине модата на платформи като фейсбук,толкова сме се разголили там ,че нямя и на къде,буквално се знае и кой с кого си ляка
Инструктор CMAS**
Инструктор NAUI #52157
Инструктор SDI/TDI #18195
TDI AN end DP
http://sinyatabezdna.com
ifko

Следваща

Назад към Oсновен